برای مشاهده یافته ها از کلید Enter و برای خروج از کلید Esc استفاده کنید.

ساعت هوشمند Fitbit Sense با قابلیت ECG عرضه می‌شود

جدیدترین ساعت هوشمند کمپانی فیت‌بیت ؛ Fitbit Sense، با قابلیت ECG در آینده نزدیک راهی بازار خواهد شد. این ساعت هوشمند از امکانات متنوعی برای پایش سلامت کاربران بهره می‌برد. فیت‌بیت اعلام کرده Fitbit Sense را با قابلیت ECG در اختیار علاقه‌مندان قرار خواهد داد که تاکنون در ساعت‌های هوشمند به‌کار نرفته‌است. گفتنی است اپلیکیشن ECG آخرین مراحل تایید را در سازمان غذا و دارو آمریکا (FDA) می‌گذراند.

ساعت هوشمند Fitbit Sense با قابلیت ECG

در این روزهای پرتنش استفاده از ساعت‌های هوشمند برای کنترل سلامتی به امری رایج تبدیل شده‌است و کمپانی‌های مختلف با افزودن قابلیت‌های جدید به ویژه امکانات پایش سلامت کاربران، در صدد هستند از یکدیگر سبقت بگیرند. کمپانی Fitbit اخیرا از سه محصول خود در این زمینه رونمایی کرد، Fitbit Sense، Fitbit Versa 3 و Fitbit Inspire 2. ساعت هوشمند Fitbit Sense با قابلیت ECG پرچم‌دار جدید این شرکت محسوب می‌شود. چرا که قابلیت‌های آن به گونه‌ای است که می‌تواند با رقبای قدرتمند خود یعنی اپل واچ و ساعت‌های هوشمند سامسونگ رقابت کند.

یکی از این ویژگی‌ها افزودن اپلیکیشن ECG به منظور نظارت بر ضربان قلب و تشخیص علائم فیبریلاسیون دهلیزی قلب است. این قابلیت که به سنسور نوار قلب نیز شهرت دارد، به کاربر این امکان را می‌دهد که علائم مشکوک را شناسایی و سریعا اقدامات لازم را انجام دهد. یکی از سخنگویان این کمپانی درباره پایان مراحل تائیدیه FDA و عرضه این گجت هوشمند در آینده نزدیک ابراز امیدواری کرده‌است. پیش از Fitbit Sense اپل واچ 4 به این قابلیت مجهز بوده و مراحل تائید مذکور را گذرانده‌است.

حسگر EDA در ساعت هوشمند فیت بیت سنس چه نقشی دارد؟

از دیگر ویژگی‌های قابل توجه این محصول می‌توان به حسگر EDA اشاره کرد. این سنسور که برای اولین بار در یک ساعت هوشمند دیده می‌شود قادر است دمای پوست را اندازه‌گیری کند. در واقع کاربرد اصلی EDA در محاسبه میزان استرس کاربران است. بدین معنی که کاربر کف دست خود را در مقابل صفحه نمایشگر ساعت نگه می‌دارد و Fitbit Sense ضربان قلب و دمای پوست را اندازه‌گیری می‌کند و سپس می‌تواند به سطح استرس کاربر امتیاز دهد. همچنین نرخ تنفس کاربر نیز قابل محاسبه بوده و Fitbit Sense می‌تواند با اندازه‌گیری نرخ تنفس، میزان اکسیژن خون را نیز به کاربر نشان دهد.